ILLÉS VIKTÓRIA SZERETI A VERSEKET

A nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium diákjai versenyeredményeikkel folyamatosan lázban tartják a várost. Most, az intézmény negyven éves jubilálása kapcsán rendeztek szavalóversenyt, melyen harmadik helyezettje Illés Viktória (15) lett.

A tehetséges fiatal lány már általános iskolai tanulmányai alatt megszerette az irodalmat, ötödik osztályban pedig elkezdett szavalni. – Arany János és Petőfi Sándor versei mindig tetszettek, a kedvenc olvasmányom pedig Erich Kästner A két Lotti című regénye volt – árulta el a nyíregyházi diák.

DOBOGÓRA JUTTATTA KARINTHY

Viki az évek során egyetlen egy alkalommal nem ért el helyezést versmondó versenyen. – Tavaly nem értem el helyezést, a túlzott izgalom miatt elrontottam Karinthy Frigyes Előszó című versének szövegét. A tömeg, a nézők nagyon nagy izgalmat váltottak ki belőlem, de nem adtam fel, idén újra megpróbáltam ezzel a verssel, és sikerült, harmadik lettem – lelkendezett a fiatal lány, akit tanárai és szülei egyaránt segítettek a felkészülésben.

Előszó (részlet)

Nem mondhatom el senkinek,

elmondom hát mindenkinek

Próbáltam súgni, szájon és fülöm,

mindnyájotoknak, egyenként, külön.

A titkot, ami úgyis egyremegy

S amit nem tudhat más, csak egy megy egy.

A titkot, amiért egykor titokban

Világrajöttem vérben és mocsokban,

A szót, a titkot, a piciny csodát,

Hogy megkeressem azt a másikat

S fülébe súgjam: add tovább.

Nem mondhatom el senkinek,

Elmondom hát mindenkinek.

Karinthy Frigyes

Farkas Fanni

Fotók: Internet

Mozgalmas hét az Abigélben!

Véradás színhelye is volt iskolánk a héten.