A parasztudvarban jártunk

A Nyíregyházi Állatpark parasztudvarának istállói és karámjai mindenki arcára mosolyt csalnak.

A Nyíregyházi Állatpark egyik legjellegzetesebb állomása a magyar parasztudvar. Itt kaptak helyet azok a háziállatok akik a történelmi korok óta, még ma is körül vesznek minket. – Láthatják a használati tárgyakat, megleshetik akár még a kecske fejését, vagy a csirkék etetését is. Az udvaron olyan különlegességek között sétálhatnak, mint a fecskehasú mangalica disznó, az erdélyi, a hortobágyi racka, vagy a magyar szürkemarha – olvasható a Nyíregyházi Állatpark leírásában.

A mi abszolút kedvenceink a kameruni törpekecskék, akik feltehetőleg az esőerdők és a nedves szavannák vidékén őshonosok. A származási helye szerinti országokban húsuk és bőrük miatt tartják, érdekesség, hogy itt a nedves vidékek betegségeinek is ellenállnak. A Nyíregyházi Állatparkban fő feladatuk, hogy a látogatók simogatásait szeretettel fogadják – melyet örömmel meg is tesznek.

Farkas Fanni

Fotók: Kohut Árpád

Napi cuki

A NYÍREGYHÁZIAK KEDVENCE, A FEHÉRKEZŰ GIBBON