A baziliszkuszfaj, amely képes a vízen járni

Napi cuki.

A zöld baziliszkusz a vadonban főleg Közép-Amerika erdeiben található meg. Rovarokra, csigákra, kisebb gyíkokra és alkalmanként apróbb gerincesekre is vadászik, de virágok és gyümölcsök is szerepelnek az étlapján. Rendkívül erős területvédő magatartás jellemző a hímjeire, mesterséges körülmények között, terráriumban ezért nem ajánlatos több hímet együtt tartani. Egy hím 2-3 nőstényből álló háremet tart fenn. Súlyuk mindössze 140-165 gramm, testhosszuk azonban 60-tól akár 100 centiméterig is terjedhet.

Érdekesség: A baziliszkuszok képesek a víz tetején szaladni, ezért egyes nyelvekben „Krisztus gyíkjai”-nak is hívják őket.

Farkas Fanni

Fotók: Kohut Árpád

Jegesmedvék Hete

2018 november 4-10 a Jegesmedvék Hete. Így a következő napokban érdekességeket...