Népköltészet Hete a Nyíregyházi Bem József Általános Iskolában

Részletekért kattints ide!

27. alkalommal rendezi meg a Népköltészet Hetét a Nyíregyházi Bem József Általános Iskola. Az esemény célja, hogy egy héten át felelevenítsék a népi kultúra szokásait és hagyományait az intézményben tanuló gyerekek és pedagógusok. A programhoz népművészeti kiállítás is kapcsolódik, amelynek anyagát az iskola közössége gyűjtötte össze.

A rendezvénysorozat ideje: 2018. november 26. hétfő- 2018. november 30. péntek

A rendezvénysorozat helye: Nyíregyházi Bem József Általános Iskola, 4400. Nyíregyháza, Epreskert utca 10.

A Népköltészet Hetének programja:

November 26. hétfő:

• 11:00, megnyitó az iskola tornacsarnokában

November 27. kedd:

• délelőtt: hangosolvasási verseny
  • 14:00, Víg nóta és zeneszó száll, így  az Óperenciás-tengeren is hallható lesz a bemesek vidám éneke.

November 28. szerda:

• 14:00, versmondó verseny

November 29. csütörtök:

• 11:00, eredményhirdetés, a hét eseményeinek zárása

November 30. péntek:

• az idei rendezvény kibővült óvodásoknak szóló programokkal is. 13 óra 30 perctől mese- és versmondó verseny, 14 óra 30 perctől 16 óráig a  gyerekek találkozhatnak Télanyuval, majd játszóházban vezethetik le a hét fáradalmait.

Az esemény célja: intézményünkben nagy hangsúlyt fektetünk a hagyományápolásra. Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek ne csupán egy-egy jeles nap alkalmával ismerkedjenek kultúránkkal, szokásainkkal, hanem olyan gyakran, amilyen gyakran csak lehet. Szeretnénk elérni azt, hogy a hozzánk járó gyerekek legyenek tisztában a magyar nép hagyományaival és iskolánkból kikerülve is ápolják azokat. Mindezek mellett a gyerekeknek megmutatkozási lehetőséget kínálunk, ahol gyakorolhatják a nyilvános szereplést.

Digitális témahét a Ridensben

A digitális témahét fő célja a digitális kompetencia fejlesztése volt, valamint...

A víz világnapja

Ridensesek a víztoronynál... Nézd meg a fotókat!