A Krúdy diákjai újabb élményekkel gazdagodtak - Ecc-pecc kimehetsz!

Az élménybeszámolóért kattints ide!

2018. NOVEMBER 22-25. versszínház - verszene - versfilmek - versmondás: Közép-Európa legnagyobb pódiumművészeti seregszemléje Vácott! A VersFesztivált Lutter Imre fesztiváligazgató, Káelné Kovács Rita és az Északkelet-magyarországi Regionális Versmondó Egyesület alapította 1999-ben, azóta a szervezet a Magyar Versmondók Egyesületével közösen rendezi meg minden év októberében. Ismert és népszerű művészek mellett hazai és határon túli, a színházi és társművészeti alkotók, illetve a művészi hivatást választó fiatalok is bemutatkoznak. A Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium három tehetséges versmondó diákja (Garaj Bernadett 11.c, Szláma Flóra 11.c és Zombor Márton 12.d) benevezett erre a megmérettetésre. (Felkészítőjük: Pál Andrea)

Ecc-pecc kimehetsz!

A hétvégét Vácott töltöttük a 18. Kaleidoszkóp Nemzetközi Versfesztivál alkalmából. Verskedvelő csapatunk (Garaj Bernadett, Szláma Flóra Anna, Zombor Márton) lelkes szurkolói/felkészítői kísérettel (Bodnár Ákos és Pál Andrea tanárnő) vágott neki a nem kicsi távolságnak. A versenykiírásban a követelmény egy első világháborúhoz kapcsolódó vers, illetve egy kortárs költemény volt – ezek kiválasztása is komoly szellemi munkát igényelt!

Pénteken (nov. 23.) összecsomagoltuk ruháinkat, és nehéz bőröndjeinkkel („ó, szükség van még egy cipőre!”) elindultunk. Az egész napos utazás után fáradtan, éhesen érkeztünk meg, és a vacsora után érdeklődtünk. A közeli kínai étteremben vártak minket – mondjuk némi problémát is jelentő - vacsorával. Ahogy ezt befejeztük, egy érdekes színi előadást tekintettünk meg az utolsó magyar császárné életének pillanataiból. (Turay Ida Színház: Zita) Ez után elfoglaltuk szálláshelyünket a kísérteties kollégiumban.

Szombat hajnali ébredésünk izgalommal és kávéval indult. 40 versenyző, szerteágazó korosztályok és egy nagyon erős mezőny várt minket! A háborús versek előadásával kellett kezdeni – s amikor mindhárman lejöttünk a színpadról, tanárnő büszkén csak ennyit mondott: „Most voltatok a legjobbak!” Az első forduló után megkönnyebbülve tapasztaltuk: az ebéd finom! Délután a második kör első része következett. Detti elmondta a kortárs versét, Aszimmetrikus felosztásunk miatt Marci és Flóra csak vasárnap délelőtt került sorra.

„Zsírkrétával rajzolok neked egy életnagyságú galaxist.”

Délután felfedeztük a várost az adventi vásáron beszerzett forralt borral a kezünkben, majd beültünk a Mihályi Cukrászdába (Az év cukrászdája 2017-ben). A mennyei sütemények után hazaindultunk. Este „ismerős arcokkal” találkoztunk: a Nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház különdíjas előadása, az Arany-metszés színesítette a programot. Éjszakára egy plusz vendéget vártunk a szobánkba - sajnálatunkra a lány nem érkezett meg, viszont a csomagja sűrűn vándorolt…

„Lakosztályt béreltünk a perifériás látásotokban,
franciaággyal, két főre,
Félelemre nyíló panorámával.”

Elérkezett a vasárnap reggele. Lelkesedésünk és fáradtságunk egyaránt fokozódott. A mai forduló igen exkluzív helyen, a Rubi Art nevű kávéházban volt! Miután mindenki elszavalta választott művét (tanárnő újabb büszkeségére), tettünk egy búcsúsétát.

„A fáradtság miatt úgy hallom, hogy bentről szólsz,
pedig csak a te hangodon folyik a víz”

Az eredményhirdetés 15:00-kor kezdődött, s a nagyon magas szintű verseny végén a zsűri korrektsége szinte természetes volt! 17:00-kor beszálltunk a kis kocsiba és elindultunk. A hazaúton szoros barátság fűződött köztünk.

Élményekkel, sok nevetéssel, tapasztalatokkal telve értünk haza. Reméljük jövőre is visszatérünk!

Garaj Bernadett és Szláma Flóra Anna 11.C

(Nyíregyházi Krúdy Gyula Gimnázium)

A Csodavárnak gyűjtöttek a széchenyisek

Ajándékgyűjtéssel kedveskedtek a széchenyis diákok

Futsal Kupa a Kölcseyben

A gimnázium testnevelő tanárai hagyományt szeretnének teremteni ezzel a kupával.