VII. „ Emlékmenet a Doni Hősökért”

Szeretettel meghívjuk Önt a VII. „ Emlékmenet a Doni Hősökért” című rendezvényünkre mely, Szabolcs – Szatmár – Bereg megye 42 települést érintő 2 X 100 km-es gyalogmenete, a Honvédsuli Egyesület szervezésében. Kiemelten a Nyíregyházán tartandó záróeseményre, mely az országos XIX. Doni Hősök Emlékmenet záró megemlékezése is egyben.

Helyszín:                  Nyíregyháza Megyeháza bejárata

Dátum:                    2019. február 18. Hétfő

Időpont:                  16:30

Érzelmi alapú rövid megemlékezés (nem történelemtanítás az meleg előadóterembe való) melyet a 200 km-t megtett gyerekek tartanak hagyományőrző egyenruhában koszorúzással díszlövéssel.

Az emlékmenet politikamentes. Az eseményen többségében általános és középiskolás diákok a megye több településéről, ill. az ország számos pontjáról vesznek részt.

Autentikus, rendhagyó történelem óra és a visszatekintés lehetősége diákoknak, felnőtteknek korra – nemre való tekintet nélkül. A résztvevő gyerekek közül többen korhű II. világháborús egyenruhákban hajtják végre a menetet. A program szerves része a „Fegyver és Bakasimogató” aminek keretében a gyerekek megnézhetik, kezükbe vehetik akár szelfizhetnek a korhű replika fegyverekkel, felszerelésekkel, ruházattal.

A program felépítése a szokásos forgatókönyv alapján alakul. Várunk tartalékos katonákat is a menetre, akik terveink szerint együtt teszik meg a túrát a gyerekekkel.

Mozgósítani szeretnénk Szabolcs megye lakosságát testben és lélekben egyaránt a hazaszeretet irányába. Felhívni a figyelmet kicsiknek és nagyoknak az emlékezés a véráldozat fontosságára.

A kadétok kitartása, példamutatása reményeink szerint az ifjúságban, a felnőttekben és az idősebb generációkban is elindít egy olyan érzelmi kötődést, ami erőt adhat a hazavédelméhez. Az első 100 km sikeresen teljesítve. A legfiatalabb gyermek aki a 200 km-t teljesíteni szándékszik egy 9 éves kisfiú.

A rendezvény sorozat a MATASZ által szervezett országos XIX. Doni Hősök Emléktúra Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei hivatalos szakasza, aminek a fővédnöke dr. Benkő Tibor Magyarország honvédelmi minisztere. A Díszparancsot Korom Ferenc altábornagy a Magyar Honvédség parancsnoka adta ki.

A XIX. Doni Hősök Emléktúra fővédnöke:             Dr. Benkő Tibor Magyarország

honvédelmi minisztere

védnökei:         Dr. Gulyás Gergely miniszterelnökséget

vezető minisztere

Dr. Völner Pál Igazságügyi Minisztérium

parlamenti államtitkára

Sz-Sz-B. megyei rendezvény fővédnöke:                 Dr. Seszták Miklós Kormánybiztos

/ felkérések folyamatban/              védnökei:            Seszták Oszkár Sz-Sz-B Megyei

Közgyűlés elnöke

Dr. Bene János történész

a Jósa András Múzeum igazgatója

társvédnökei:            Dr. Szabó Tünde sportért felelős államtitkár

Dr. Tilki Attila országgyűlési képviselő

Kovács Sándor országgyűlési képviselő

Várjuk szeretettel a tudósításokat, amelyek sok erőt adnak a gyerekeknek és azok hozzátartozóinak a küldetés sikeres teljesítéséhez. Előzetes visszajelzések alapján cc. 4200 fő részvételére számítunk (szakaszosan)

Február menetútvonal

1. nap 27 km       2019. február 15.

Nyírbátor

7,2

Nyírbogát

8,8

Nyírgelse

Nyírmihálydi

7,5

Szakoly

Megérkezés

1. nap 23,1 km    2019. február 16.

Szakoly

3,6

Balkány

5,1

Biri

7,3

Nagykálló

7,1

Kállósemjén

Megérkezés

1. nap 26,9 km    2019. február 17.

Kállósemjén

5,9

Pócspetri

7,2

Magy

3,6

Levelek

4,2

Apagy

Napkor

Megérkezés

1. nap 23,6 km    2019. február 18.

Napkor

7,1

Sényő

4,2

Nyírtura

4,7

Nyírpazony

7,6

Nyíregyháza Megyeháza

Vége

J

Nyíregyháza: Nyírpazony felől – Északi Temető – Dózsa György utca – Korzó - Megyeháza

Megemlékezés az Aradi Vértanúkra

Október 5-én (pénteken) Nyíregyháza MJV Önkormányzata, a Nyíregyházi Evangélikus...

BOLDOG MACARON NAPOT!

Március 20. – a macaron ünnepe!