Újabb büszkeség Nyíregyházának – Első lett a Pangea Hotel egy magas rangú pályázaton

A Párizsi székhelyű Nemzetközi Ingatlanszakmai Szövetség,  a FIABCI magyarországi szervezete minden évben megrendezi a Magyar Ingatlanfejlesztési Nívódíj Pályázatot, ahol különböző kategóriákban lehet nevezni, például irodaház, középület, szálloda stb.

2019-ben szálloda kategóriában a Hotel Pangea hozta el az első díjat, magamögé utasítva öt másik szállodát.

- tájékoztatta szerkesztőségünket Gajdos László, a Nyíregyházi Állatpark igazgatója.

A Hotel Pangeát 2018-ban átadták át, tervezője a Gav-Art Stúdió Kft. volt (építész: Gáva Attila), kivitelezője pedig a Ke-Víz ’21 Zrt.

Az épület egyszerre lett hotel, konferencia- és oktatóközpont és szinte minden részletében megjelenik az állat-, vízi- és növényvilág.

A háromszintes, 2611 négyzetméteres szállodának 38 szobája van, és mindegyik szoba egy-egy állatra specializálódott, aminek sziluettjei megjelennek több felületen is.

A díjat 2019.11.08-án, Budapesten adták át.

A Nyíregyházi Állatpark sorra zsebeli be az elismeréseket és így van ez a benne található épületekkel is. Például 2011-ben a Zöld Piramis - ami tulajdonképpen egy óceanárium és esőerdőház egyben – nemzetközi díjat (is) kapott különleges épületek kategóriában. Az építész és kivitelező ugyanaz a csapat volt, mint most a Hotel Pangeánál.

Ökológiai sétány épül Sóstóig

Március közepén kezdõdött el az a projekt, amely Nyíregyháza legszebb természeti...

Jó ütemben haladnak az útfelújítások

Részletekért kattintson ide!