December 27-én bepillanthatnak a látogatók a Nyíregyházi Állatpark kulisszái mögé

A Nyíregyházi Állatpark közleménye:

2019 december 27-én pénteken, a Nyíregyházi Állatparkba látogató vendégeknek egy kis családi kikapcsolást tervezünk, s célunk hogy bepillantást engedjünk a kulisszák mögé, így különleges szakvezetés keretében látványetetéseket tartunk az ide érkezőknek.

Fontosnak tartjuk az állatkertek  szemléletformáló szerepét s ezen a karácsonyi családi napon rászeretnénk világítani arra, miért is fontosak az állatkertek, milyen speciális táplálékot esznek az állatok, hogyan tréningezzük  a fókákat s milyen bámulatosan sokszínű a rovarvilág. Olyan ritka állatfajokat fogunk táplálékkal és szaganyagokkal megmozgatni, mint a szumátrai tigris, a homoki tigriscápa vagy a sörényes hangyász.

Ráadásul 10 éves lett a Nyíregyházi Állatpark Ázsia élővilágát bemutató épülete, a  Zöld piramis-Ócenárium, ezért a téli szünetben  2019. december 20. és 30. között féláron  látogatható az ország egyik leglátogatottabb vidéki turisztikai látványossága.

Találkozási pont 2019. december 27-én 9.30-kor az Ócenárium cápa alagútjában

(fedett helyszíneink lesznek így az eső sem zavarthatja meg az állati jó délelőttöt )

100 Ft lesz a belépő az állatparkba

A hagyományokhoz híven, a Nyíregyházi Állatpark idén is megrendezi a 100Ft-os...