Döbbenet - Váratlanul elhunyt Sitku Ernő

Döbbenet - Váratlanul elhunyt Sitku Ernő, Nyíregyháza egyik legeredményesebb sportolója.

Óriási veszteség érte a megyei és a nyíregyházi sportéletet. Elhunyt Sitku Ernő, 149-szeres kosárlabda játékos. Az Élsport Kft. ügyvezetőjeként a nyíregyházi élcsapatokat irányította, a Hübenr Nyíregyháza BS szakmai igazgatója volt. De a Városi Diáksport Bizottságot is vezette, tagja volt a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének, a Megyei Szövetségnek pedig ő volt az elnöke.  Pénteken este váratlanul rosszul lett, és hiába próbálták megmenteni az életét, már nem lehetett.

Sitku Ernő kosárlabda pályafutását Kállósemjénben kezdte, majd Nyíregyházára kerülve gyorsan kiderült, hogy nagyon tehetséges. Egyedüli „B” csoportos játékosként már akkor meghívást kapott a főiskolai válogatottba, majd a Tanárképző együtteséből szerződtette a Danone Honvéd, melynek meghatározó tagja lett. Bajnoki címeket nyert, játszott Debrecenben, Pakson és Szolnokon is, a válogatottal nemzetközi sikereket ért el. 1997-ben az Év játékosának választották, s tagja volt annak a gárdának, amely 1999-ben, 30 év után ismét Európa-bajnokságon szerepelhetett. Összesen négyszer lett bajnok, kétszer pedig kupagyőztes. Bekerült a Magyar Kosárlabdázás 100 halhatatlan játékosa közé, majd pályafutása végén visszatért Nyíregyházára.  Most is azon dolgozott, hogy olyan csapatot hozzon össze, mellyel az „A” csoportba juthat a gárda. Meze a Continental Aréna küzdőterén van kifüggesztve, eredményei előtt tisztelegve.  Sitku Ernő mindössze 48 éves volt.

Dankó László

A NYÍREGYÁZI HAVASSZÉPÉK NYOMÁBAN

Már évezredekkel ezelőtt előkelő helyekre ültették Japán és Kína császári kertjeiben...