AKITŐL FELPEZSDÜL A NYÍREGYHÁZI DIÁKÉLET

A nyíregyházi Mustárház Ifjúsági és Információs Iroda egy korábbi programján találkoztunk először Mácsai Gergővel, akinek szervezőkészségére és kreativitására már akkor felfigyeltünk. Azóta megtudtuk, hogy a Krúdy Gyula Gimnázium 17 éves tanulója szinte minden idejét annak szenteli, hogy kiálljon a diákok érdekeiért és megannyi izgalmas, egyedi programot szervezzen – ezért tagja a Diákpolgármesteri Irodának is, iskolájában pedig jelenleg a Diákönkormányzat elnöke. A fiatal sportos fiú szabadidejét legszívesebben barátaival tölti és, hogy mi ösztönzi munkája során, interjúnkból kiderül.

FONTOS SZÁMÁRA A KÖZÖSSÉG ÉS AZ ÖSSZETARTÁS

– Miért tartod fontosnak, hogy foglalkozz a nyíregyházi fiatalokkal, kiállj értük bizonyos témákban?

– Nyíregyházán sajnos a fiatalok sokszor passzívak, nem töltik együtt szabadidejüket. Én úgy látom, hogy ha akár egy ismerőstől, baráttól, osztálytárstól azt a megerősítést kapják, hogy igenis egy adott közösségi program jó, és érdemes részt venni rajta, az valóban hatásos tud lenni. Ezért gondoltam, hogy fontos az, hogy képviseljem az érdekeiket, és a különféle szervezetekben olyan programötletekkel álljak elő, melyeknek közösségformáló és összehozó ereje van. Nagyon szeretném, ha a városnak összetartó diákserege lenne, ami akár példaértékű lehetne más nagyvárosok számára is.

– Melyik általad szervezett eseményre emlékszel vissza legszívesebben?

– Számomra a legmaradandóbb, és egyben lenagyobb volumenű program a Diákpolgármesteri Iroda és a Mustárház támogatásával létrejött első nyíregyházi Pokémon-vadászat volt, mely augusztusban került lebonyolításra. Nagyon jó érzés volt egy kreatív és lelkes csapat tagjai közé tartozni, és végül a rendezvényünknek is pozitív visszhangja volt, több mint száz résztvevővel zártunk.

PROGRAMOKBAN GAZDAG ŐSZ ÁLL ELŐTTÜNK

– Milyen eseményekkel készültök a közeljövőben?

– Elkezdődött az iskola, és ezzel megérkeztek a 2016-os év verebei is, akiknek természetes jár a beavatás, és nem csak iskolánként! Szeretnénk a következő hónapokban megszervezni egy városi verébavatót, Nyíregyháza összes elsős gimnazistájának és középiskolásának, mely által megismerkedhetnek egymással az izgalmas feladatok és játékok teljesítése közben. Ezen kívül szeretnénk egy diákbált is az őszi szezonban.

– Véleményed szerint mi kell ahhoz, hogy egy rendezvény elnyerje a fiatal közönség tetszését?

– Szerintem nincs olyan, hogy rossz program. Minden érdeklődési körű diák meg tudja találni azt az eseményt, ahol igazán jól érzi magát, legyen szó zenéről, táncról, sportról vagy egyéb szabadidős elfoglaltságról. Azonban ami nagyon fontos, az a jól szervezettség – ez áll minden sikerrel záródó rendezvényünk mögött.

ÖRÜL, HA SEGÍTHET

– Ha már a szervezésnél járunk, szerinted mi egy jó szervező titka?

– Legyen érdeklődő, nyitott, hallgassa meg mások véleményét is, hiszen a közönség az, akinek idézőjelben a kedvére kell tenni egy-egy rendezvény alkalmával. Fontos az, hogy két lépéssel előre járjon az illető, és ne okozzon problémát semmilyen esetleges fennakadás vagy változás, rugalmasan álljon a dolgokhoz.

– És végezetül… Mit szeretsz leginkább a munkádban?

–Nagyon szeretem egyrészt azt a folyamatot, amikor az ötleteimből és terveimből közös erővel megvalósul egy program, másrészt pedig azt, amikor ezek az események jól sülnek el, és pozitív visszahangot váltanak ki. Az iskolai rendezvényeknél plusz öröm az, hogy a segítségemmel öregbíthettük az iskola hírnevét.

Farkas Fanni

HELYESÍRÓ KÉMIKUSUNK, VERES ESZTER

A nyíregyházi Zrínyi Ilona Gimnázium és Kollégium diákja, Veres Eszter (17)...