A NAV nem hajt be rezsitartozást

A NAV nem hajt be rezsitartozást

Az sms-ben és e-mailben érkező adóvisszatérítéssel kecsegtető adathalász üzenetek után a csalók új módszerekkel próbálkoznak.

Telefonon, rezsitartozásra hivatkozva kérnek a gyanútlan ügyfelektől adatokat, nemritkán pénzt. Senki ne dőljön be a trükknek, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nem hajt be áram- és gázdíjtartozást!

Mielőtt elkezdődik egy NAV-végrehajtás, szinte mindig megelőzi egy hivatalos levél, amelyben a hatóság felszólítja az adózót elmaradása befizetésére.

Nem tartozik a NAV feladatai közé – a kukadíjon kívül – a rezsitartozás, így sem az áram-, sem a gáztartozás behajtása. Ezeket polgári jogi követelésekként a bírósági végrehajtó kezeli a közös költséghez és a vízdíjhoz hasonlóan. 

A NAV munkatársai, ha esetleg személyesen keresik fel az ügyfelet, minden esetben szolgálati igazolvánnyal igazolják magukat.

 

Nemzeti Adó- és Vámhivatal

#kapcsolódó

Átépítik a stadion kerítését

Átépítik a stadion kerítését

A munkálatok a Stadion utcától egészen az egyetemig folynak.

Nyíregyháza élhető, emberléptékű, szerethető, modern, fiatalos város

Nyíregyháza élhető, emberléptékű, szerethető,...

A távolról érkezők is elismerik Nyíregyháza fejlődését, előnyeit dr. Vinnai...