Szimatmeló

Szimatmeló

A NAV kereső kutyáié volt a terep a „DOG WORK” akcióban

Nyolc orr szimatolta a kamionokat a román–magyar határátkelőkön, hogy jövedéki termékek, kábítószer és bankjegyek után kutassanak.

Ártánd és Nagykereki határátkelőkön mintegy 87 kamiont ellenőriztek a NAV pénzügyőrei és négylábú társaik. Az ellenőrzések alkalmával illegális és rossz minőségű jövedéki termékek, bankjegyek és kábítószer keresését helyezték fókuszba.

Az akcióban hét esetben fedtek fel jogsértést, így a kontroll során összesen 210 doboz cigarettát és 33 liter szeszesitalt találtak és foglaltak le az egyenruhások. A cigaretták a kamionok fülkéinek különböző rejtekhelyeire voltak eldugva, de hiába, nem volt menekvés az ebszimat elől.

Hasonló fokozott ellenőrzésekre folyamatosan lehet számítani a határokon, közutakon, illetve a frekventált közterületeken.

#kapcsolódó

Szinetár Dóra úgy mesélte el az életét, ahogyan azt ő élte át

Szinetár Dóra úgy mesélte el az életét,...

A VIDOR Fesztivál programjaként tekinthették meg az érdeklődők Szinetár Dóra...

Szeretnél egy hűséges társat?

Szeretnél egy hűséges társat?

2024. augusztus 30-án (pénteken) 8.00 órától 18.00 óráig szeretettel várjuk...