Nyári menetrend és új díjtermékek Nyíregyházán június 21-től

Nyári menetrend és új díjtermékek Nyíregyházán június 21-től

A 2025-ös nyári tanszünet kezdetétől számos kisebb változás és fejlesztés valósul meg Nyíregyháza helyi autóbuszvonalain.

Az önkormányzattal és a Volánnal együttműködő partner, a menetrendet tervező Mobilissi­mus Kft. kérésünkre részletes tájékoztatást adott az új lehetőségekről.

Irány Sóstógyógyfürdő; 8, 8E, 8T, 8Y és 55

Sóstógyógyfürdőre a 8-as autóbuszok átlagosan 20 percenként indulnak, hétvégi napokon pedig a 8E gyorsjárat is közlekedik a Vasútállomástól 8:35 és 10:35, valamint 14:35 és 18:35 között, Sóstógyógyfürdőről 9:00 és 11:00, valamint 15:00 és 19:00 között óránként. Az 55-ös autóbuszok Sóstógyógyfürdőre hétköznap napközben 60, délután 20-40 percenként, hétvégén folyamatosan 30 percenként közlekednek. Idén nyáron is közlekednek a nyári napközis táborok elérését szolgáló járatok. A 8T autóbusz a Vasútállomásról, az 55T Örökösföldről 7:15-kor indul a múzeumfalu és a Szódaház utcai helyszínekre. Az autóbuszok visszaútban 15:30-kor indulnak a táboroktól, és díjszabás szempontjából normál, menetrend szerinti járatként igénybe vehetőek utazásra. A 8Y autóbuszok menetrendje a nyári időszakban kismértékben változik: a reggeli időszakot követően a Vasútállomásról 5 perccel később, 8:30–18:30 között minden óra 30 perckor indul.

A díjmentes ZOO autóbusz a nyári időszakban is közlekedik, segítve a múzeumfalu parkoló és az állatpark közötti eljutást 15 percenként.

5-össel (is) Sóstóhegyre

A Sóstóhegyre közlekedő 5-ös busz útvonala kismértékben változik: lakossági és munkavállalói kérések alapján, ismét a Sóstói úti kórház érintésével közlekedik mindkét irányban, így a Leffler Sámuel utca, Fábián Zoltán utca, Csillagvirág utca, Korányi Frigyes utcai elágazás és Mogyoró utcai megállókat nem érinti, a Schmidt Mihály utca, Sóstói úti kórház, Vénusz utca megállók érintésével jut el Sóstóhegy felé. Az útvonalmódosítás következtében Sóstóhegyről közvetlen autóbusszal elérhetővé válik a Sóstói úti kórház, ahol átszállási kapcsolat biztosított a 8-as, a 13-as és a 24-es autóbuszokra. A reggeli időszakban az 5-ös autóbusz gyakrabban, 40 percenként indul. Az 5-ös autóbuszokhoz igazodva kismértékben módosul a 7-es, 14-es, 14F vonalak menetrendje is.

Oros és a belváros 4E és 4B

A beérkező lakossági észrevételek alapján módosul Oros közlekedése. Cél, hogy az Autóbusz-állomásról a Vezér utca, valamint a Fő utca egyaránt, minden napszakban legalább óránként elérhető legyen. Ennek érdekében két új autóbuszvonal indul Oroson június 21-től:

– 4E jelzéssel új gyorsjárat indul Orosról. A 4E Oros temetőtől a Fő utcán át minden megállóhelyet érint az Orosi elágazásig, ezt követően a rendelőintézetig csak a Naspolya utcán áll meg. A rendelőintézettől a Széchenyi utcán át éri el az Autóbusz-állomást. A 4E csak hétköznap a reggeli és délutáni csúcsidőszakban közlekedik tesztüzemben.

– A 4B jelzésű autóbusz az Autóbusz-állomásról a Vezér utcán át közlekedik Oros, temetőig, majd visszaúton a Fő utcán át jár a belváros felé. A 4B autóbuszok munkanapokon napközben és hétvégén óránként indulnak.

A jelenlegi 4-es és 4Y járatok jellemzően csak csúcsidőszakban közlekednek majd.

A Vásártér kiszolgálása 51-essel

A Vásártérre már nemcsak szombaton és vasárnap, hanem annak nyitvatartása idején keddtől péntekig is közlekednek az 51-es autóbuszok. Hétköznap Örökösföldről az első 51-es 7:41-kor indul a Vásártérre, majd 12:41-ig óránként közlekedik, a Vásártérről 8:22 és 12:22 között indul óránként, majd Örökösföldig még 13:05-kor is. Vasárnap az 51-es autóbuszok 30 helyett 60 percenként indulnak. Az 51-es autóbuszhoz igazodva kismértékben változik az 1A járatok menetrendje is.

A munkaadók kérésére

A Bottyán János utca térségében működő legnagyobb foglalkoztatókkal egyeztetve és az elvégzett utasszámlálások alapján módosul a 9-es, 49-es, 94L, 95-ös és 95E vonalak menetrendje a reggeli és délutáni csúcsidőszakban. A szellemi foglalkoztatottak jellemző munkarendjeihez és a 7:45-ös kiérkezéshez a 94-es és a 95-ös autóbuszok helyett a 95E járat indul majd, a délutáni időszakban a Michelintől pedig 15:45-kor 9-es és 95E, 16:15-kor 49-es, 94L és 95-ös autóbuszok indulnak.

Körbejáró 49 Örökösföldön

A 49-es autóbuszok útvonala változik: Örökösföldön újra körbejárja a lakótelepet, így a Törzs utca–Szalag utca–Család utca útvonalon közlekedik, valamint érinti a Kertvárost is: Tiszavasvári út–Fészek utca–Rozsnyó utca útvonalon közlekedik, ezzel a 49B autóbusz kiváltásra kerül.

Kedvező áron Sóstógyógyfürdőre

Június eleje óta elérhetőek az új, elsősorban szabadidős utazásokat szolgáló termékek. A nyári tanszünetes tanulóbérlettel a nyári szünet teljes időtartama alatt 2800 Ft-os áron utazhatnak a diákok, tehát elég egyszer megvásárolni a speciális tanulóbérletet, és nyár végéig lehet utazni vele. Az új Sóstó-napijeggyel rendelkező utasok pedig 650 Ft-os áron, korlátlan számban vehetik igénybe a 8-as, 8E, 8T, 55, 55T és 900-as járatokat az adott naptári napon belül. Az új jegyek és bérletek célja, hogy minél többen válasszák a közösségi közlekedést az autó helyett.

Retró autóbuszok

Az idei nyáron is számos retró programmal várja Nyíregyháza az Ikarusok kedvelőit. A sárga Ikarus 280-as csuklós autóbusz a vasárnapi 8E járatok mellett több egyéb városrészbe is majd ellátogat, a fehér Ikarus 263-as pedig péntekenként a táboroztatós 8T és 55T vonalakon, illetve több városi rendezvény alkalmával is feltűnik majd. A programok részleteiről, a pontos útvonalakról és menetrendekről a közeljövőben számolunk be.

Szerző: Tarczy Gyula

#kapcsolódó

Öt magyar bűnöző is felkerült az Europol toplistájára

Öt magyar bűnöző is felkerült az Europol...

Az Europol legkeresettebb bűnözőinek listájára öt magyar férfi is felkerült...

Jegyvizsgálót bántalmaztak, fegyházba kerülhetnek

Jegyvizsgálót bántalmaztak, fegyházba...

Végrehajtandó fegyházbüntetést indítványozott az ügyész annak a két többszörös...