NEKED MI A KEDVENC DALOD?

NEKED MI A KEDVENC DALOD?

A zene legtöbbünk életében jelen lévő örömforrás, sokszínűségében mindenki megtalálhatja önmagát. Ma, október elsején erre emlékezünk – a Zene Világnapján.

– Mi is a zene? Ez a kérdés órákon át foglalkoztatott, mielőtt múlt éjjel nyugovóra tértem volna. Maga a zene létezése is csodálatos dolog, mondhatni maga a csoda. A gondolat és a tünemények között elterülő birodalom. Mint egy megfoghatatlan közvetítő közeg, szellem és anyag közt lebeg testetlenül, mindkettőhöz kötődve, mégis különbözve azoktól. Szellem, de szellemként kötődik az idő mérhetőségéhez. Anyag, ám anyagként nélkülözi a teret – mondta Heinrich Heine költő a zene fogalmáról elmélkedve.

 

Az UNESCO Nemzetközi Tanácsa tűzte ki október elsejére a Zene Világnapját azzal a céllal, hogy megemlékezzünk a zeneművészet alakjaira és megismerjük a különböző kultúrák dallamait.

 

Ünnepeljük hát együtt a zenét, küldjétek el kommentben Ti is kedvenceiteket!

 

F. F.

Fotó: Internet

#kapcsolódó

Hősökre emlékeztek a wesselényisek

Hősökre emlékeztek a wesselényisek

Az 1956-os forradalomra emlékeztek a Nyíregyházi SZC Wesselényi Miklós Szakgimnáziuma,...

Kerekasztal beszélgetés a 100 éves Széchenyiben

Kerekasztal beszélgetés a 100 éves...

Újabb programmal ünnepelték a Széchenyi 100. évfordulóját!