Sallai emléktorna – U16-os fiú kosárlabdacsapatok lépnek pályára

Sallai emléktorna – U16-os fiú kosárlabdacsapatok lépnek pályára

Augusztus 25. és 27. között hatodik alkalommal rendezik meg a Sallai József Emléktornát.

A házigazda NYKK Kék Cápák mellett a szlovén KK Triglav Kranj, a kecskeméti Mercedes-Benz Gyár Kosárlabda Akadémia és a Szolnoki Sportcentrum Kosárlabda Akadémia U16-os fiú csapata lép majd pályára a Zrínyi gimnázium Tiszavasvári úti tornacsarnokában.

A Nyíregyházi Kosárlabda Klub évek óta egy tornával tiszteleg a legendás utánpótlásnevelő edző, Sallai József emléke előtt. Idén már hatodik alkalommal rendezik meg a nemzetközi tornát, amely ezúttal eltér a korábbiaktól. Nyolc csapat helyett ugyanis négy U16-os együttes méri majd össze tudását a Tiszavasvári úti csarnokban.

Közös nyíregyházi csapat indul

Azért lesz csak négy csapatos, mert a 2026/27-es szezontól a Nyíregyházi Sportcentrummal és a Nyíregyházi Élsport Kft.-vel a Nyíregyházi Kosárlabda Klub szorosabbra fűzte az együttműködést. Ez azt jelenti, hogy a Sportcentrum és az NYKK játékosaiból kialakítottunk két csapatot. Lesz egy A-csapat, ebben az idősebb játékosok lesznek az U16-os korosztályban, a B-csapatban a 15 éves srácok lesznek. Eddig mindig két nyíregyházi csapat vett részt a tornán, külön az NYKK és külön a Nyíregyházi Sportcentrum. Most egy közös, véleményem szerint nagyon erős csapattal veszünk részt ezen a tornán. Ezért úgy döntöttünk, hogy idén csak négy csapatos lesz ez a torna” – adott magyarázatot a változtatásra Makrai László, a Nyíregyházi Kosárlabda Klub elnöke.

A létszámcsökkenés nem jelent színvonalcsökkenést, sőt az európai élvonalhoz tartozó szlovén válogatott játékosokat is láthatnak majd a pályán az érdeklődők.

Erős csapattal érkeznek a szlovénok

Magyarországról két, a kosárlabda szövetség által akkreditált akadémiai csapat vesz részt ezen a tornán, a kecskeméti Mercedes-Benz Gyár Kosárlabda Akadémia és a Szolnoki Sportcentrum Kosárlabda Akadémia csapata. Illetve itt lesz a tavalyi győztes Triglav Kranj csapata. A szlovénokról annyit kell tudni, hogy az idei U20-as és U18-as Európa-bajnokságot egyaránt Szlovénia nyerte. Most pedig az U16-os válogatottjuk játszik Nagyváradon az U16-os Eb-n” – mondta el Makrai László.

Az Európa-bajnokságon szereplő szlovén csapatból két játékos is itt lesz a Sallai emléktornán. A szervezők kísérőprogramokról is gondoskodnak. A csapatok a hagyományokhoz híven ellátogatnak a Nyíregyházi Állatparkba, a vezetők és az edzők pedig a szintén hagyományos szakmai esten cserélik ki tapasztalataikat. A torna augusztus 25-én, kedden délután fél négykor a KK Triglav Kranj–NYKK Kék Cápák mérkőzéssel kezdődik a Zrínyi gimnázium Tiszavasvári úti csarnokában, az utolsó, Szolnok–KK Triglav Kranj találkozón pedig 27-én, csütörtökön 12 órakor dobják fel a labdát.

Szerző: Hájer Zsigmond

#kapcsolódó

Rangos nemzetközi folyóiratban jelent meg a Nyíregyházi Egyetem kutatónak tanulmánya

Rangos nemzetközi folyóiratban jelent...

Hínárnövények rivaldafényben

Holnap elstartol a Rally Hungary: Ez lesz a hétvége menetrendje!

Holnap elstartol a Rally Hungary: Ez...

A hétvégén ránk figyel Európa, újra nyíregyházi központtal rendezik meg a Rally...